Репертоар во кино Милениум (од 24 јули)

Од понеделник (24.07.2011) нов филм на репертоарот на Градско кино Милениум. Ви ги претставуваме филмовите кои се на програмата: „Хана“ Почеток на претставите: секој

Read more

Кино Милениум – тековен репертоар

Почнувајќи од вчера  (петок, 08 јули 2011 година) нов филм на репертоарот на Градското кино Милениум. Ви го претставуваме репертоарот за во следните денови:

Read more

In Memoriam Кирил Ристоски

Македонија остана без еден вистински актерски великан и одличен педагог. По кратко боледување на 62 годишна возраст, заврши животниот пат на Кирил Ристоски, актер,

Read more

Тековен репертоар во Градско кино Милениум

Од петок (17.06.2011) нов филм на репертоарот на Градско кино Милениум. Еве што можете да погледнете на програмата: „Јас сум Четвртиот“ Почеток на претставите  

Read more

Тековен репертоар на Градско кино Милениум

„Јас Сум Четвртиот“ Почеток на претставите: 20:00; 22:30 часот Наслов на филмот: „Јас Сум Четвртиот“ Наслов на оригиналот:  “I Am Number Four” Жанр: Акција,

Read more

Прва реприза на „Магија еделвајс“ на Театар 007

По успешната премиера на претставата „Магија еделвајс“, Театар 007 ја најавува првата реприза на истата, која ќе се одржи утревечер (вторник, 7 јуни 2011

Read more

Вечерва во Универзална премиера на „Магија еделвајс“

Вечерва,  (30 мај 2011 година, понеделник) на сцената „Кутија“ во Универзална сала, премиерно ќе биде изведена претставата „Магија еделвајс“ работена по текстот „Балканот не

Read more

Премиерата на детската театарска претстава „Концерт“ во МКЦ

Премиерата на детската театарска претстава “Концерт”, ќе се случи во Петок (27.05) во 13.00 часот, во салата на кино Фросина, во Младинскиот културен центар.

Read more

“Battle: Los Angeles” во кино Милениум

Нов филм на репертоарот на градското кино Милениум. Интересен научно – фанастичен акционен филм, кој вреди да се погледне. „Битка: Лос Анѓелес“ Почеток на

Read more

Современ холандски филм во Кинотеката на Македонија

Третото последователно претставување на современиот холандски филм на граѓаните на Македонија им претставува интригантни, возбудливи и инспиративни остварувања. Од 21 до 27 април, Кинотеката

Read more