IN MEMORIAM: Почина Метју Пери

Ѕвездата на серијата „Пријатели“ (Friends), Метју Пери е пронајден мртов во џакузи во својот дом во Лос Анџелес. Веста ја соопшти полицијата. Пери имаше

Read more

Почина Лиса Мари Присли, ќерката на Елвис

Лиса Мари Присли, ќерката на кралот на рокенролот Елвис Присли, почина на 54-година возраст (1 февруари 1968 – 12 јануари 2023). Била пронајдена без

Read more

IN MEMORIAM: Почина Масимо Савиќ

На 61 годишна возраст во Загреб, Хрватска почина пеачот Масимо Савиќ. Тажната вест ја потврдија од неговото семејство. „Нашиот татко, сопруг и љубов, Масимо

Read more

IN MEMORIAM: Почина рап артистот Кулио

Артис Леон Ајви Џуниор познат по псевдонимот Кулио (Coolio), почина доцна вчера (28.09.2022) од срцев удар, на 59 години. Кулио бил во посета на

Read more

Јутјуб ѝ исплати 6 милијарди долари на музичката индустрија

Од Youtube објавија дека исплатиле повеќе од 6 милијарди долари на музичката индустрија помеѓу јули 2021 и јуни 2022 година, што е зголемување од

Read more

IN MEMORIAM: Почина Оливија Њутн-Џон

Оливија Њутн-Џон почина денеска (8 август 2022) на 73-годишна возраст по долгогодишна борба со ракот на дојката. Актерката утрово мирно почина во својот дом

Read more

Почина шведско-американскиот скулптор Клес Олденбург

Влијателниот скулптор Клес Олденбург, чии огромни дела од секојдневни предмети воодушевуваат милиони луѓе ширум светот, почина вчера во својот дом во Њујорк на 93-годишна

Read more

Новиот „Бетмен“ со заработка од речиси 130 милиони за еден викенд во Северна Америка

Најновиот филм за Бетмен на „Ворнер брос“ заработи околу 128,5 милиони долари во кината во Северна Америка викендов, со што стана првиот филм оваа

Read more

IN MEMORIAM: Почина Мит Лоф (Meat Loaf)

Познатиот американски пејач Мит Лоф (Meat Loaf) почина денеска, изјавија светските медиуми. Имаше 74 години. Неговиот албум „Bat Out of Hell“ e еден од

Read more

Џорџ Клуни: И кога лежиш скоро смртно повреден, за некои луѓе си само забава

Во интервју за „Сандеј тајмс“, Џорџ Клуни се осврнува на сообраќајната несреќа во Италија, 2018 година, во којашто за малку ќе загинел. Глумецот завршил

Read more