Доколку жените би знаеле брзо да се пресоблекуваат

Фасцинантно видео на Леа Кајл при нејзиниот јавен настап, во кој експресно брзо го промени својот аутфит. Погледнете го ова видео и ќе видите

Read more

Фантастична приказна: Кога ќе добиеш втора шанса за живот

Фантастична животна приказна на еден африкански морепловец кој поради случаен сптлет на околности преживува при несреќата, а благодарение на неговта умешност преживува додека не

Read more

Избричете ги брадите, доколку сакате да се заштитите под маската од коронавирус

Од Универзитетската болница во Нанси, една од најдобрите болници во Франција, доаѓа предупредувањето за можната неефикасност на маската ФФП2 за лицата со брада, јави

Read more

Јубилеј – 70 години Светска метеоролошка организација

Денес е знаечаен јубилеј, 70 години од одбележувањето на донесување на Конвенцијата за организирање на Светската метеоролошка организација (23 март 1950 година) и 60

Read more

Нешта кои не треба да ги правите на Петок 13

Многумина веруваат дека бројот 13 носи несреќа уште од библиските времиња. За Јуда, кој го предаде Исус Христос, тој тврдеше дека е 13-тиот гостин

Read more

Дополнителни 6 дена платен одмор за непушачи

Компанија во Јапонија решила да им даде на своите вработени кои се непушачи дополнителни 6 дена платен одмор. Компанијата смета дека на овој начин

Read more

Ќелавите мажи се интелигентни и попривлечни според студиите

Алопецијата и косопаста е чувствителна тема за секој маж, и може да направи да се чувствуваат помалку привлечни и мажествени. Но, една студија покажува

Read more

Никола Тесла: Сакам да ја уништам енергијата на зло и патење во која поминува времетраењето на човечкиот живот

Интервју со Никола Тесла за весникот “Бесмртност” од 1899 година. Во истото великанот говори за своите пронајдоци, но и бројни нешта кои говорат за

Read more

Педесет години Алан Форд

Педесет години Алан Форд – Подобро нечесно бегање отколку чесен пораз… Стрипот Алан Форд слави педесетти роденден. Половина век откако ТНТ групата од цвеќарницата

Read more