Избрани се финалистите за овогодинешното издание на на „Лузер фест“

Отворениот конкурс на „Лузер Фест“ за пријава на демо изведувачи заврши и направена е селекцијата на осум финалисти од апликациите на млади таленти. За

Read more

Изложба „Увертира кон македонскиот стрип“

 Денес (26 октомври, вторник), со почеток во 17:30 часот во НУ – Универзитетска библиотека „Гоце Делчев“ – Штип ќе биде отворена изложбата „Увертира кон

Read more

(видео) Last Expedition со нова верзија на легендарната „Шефе“

Со особено задоволство Ви ја претставуваме новата верзија на култната песна „Шефе“. Пред два месеци, со помош на нивните фанови и пријатели, направија една

Read more

Излезе од печат „Стрип Алманах“ бр. 4

Во издание на Стрип центарот на Македонија со седиште во Велес, а со поддршка од министерството за култура, деновиве од печат излезе четвртиот број

Read more

„Last Expedition“ онлајн ќе снимаат спот за „Шефе“

Легендарниот македонски бенд „Last Expedition” се екипира за реализација на нов, онлајн видео спот за нивниот голем хит „Шефе”! Карантинот инспирираше многу уметници низ

Read more

Next Time (Home Session) – Не верувам во тебе (видео)

Некст Тајм во периодот кога музичарите немаат јавни настапи со уште една домашна снимка на хитот од нивните почетоци. „Не верувам во тебе“ е

Read more

Промоција на „Скомраси Апсурдистански“ албум на Горан Трајкоски

На 20.04.2019 (сабота), со почеток од 19 часот, во просториите на Пасворд Продукција ќе се одржи промоција на „Скомраси Апсурдистански“, албум на Горан Трајкоски

Read more

(ВИДЕО) Брука со вториот сингл фаќа „Кривина“

Вториот сингл од албумот на Брука – “До преѓе”, издаден минатата година во декември, насловен како “Кривина” е веќе објавен на Јутуб каналот на

Read more

Промоција на документарецот „Денот да е радосен“

Музички документарен филм за бендот Културно Уметнички Работници, чија промоција ќе се одржи во сабота (13 април) од 20:30 часот во културниот центар Котур…

Read more

По повеќе од две децении нова песна на „Ласт Експедишн“

„Last Expedition беа и останаа најголемите мадерф.к.р. на алтернативната сцена. Без старца, нема ударца!“, „Браво дечки! Интелигентно и со срце!“, „Супер актуелно, а задржан

Read more