Токсикологија утревечер со концерт во Охрид

Токсикологија Мјузик најавува незаборавен музички хип-хоп настан (утревечер) на 23 јули во Охрид, кабаре шоу испреплетено со театарска претстава односно античка драма со оглед

Read more

Токсикологија најавува голем концерт

Токсикологија Мјузик за ова лето најавува незаборавна хип-хоп журка што ќе се одржи на 23 јули 2011 година, на Антички театар во Охрид, со

Read more

Влатко Стефановски и Стефан Миленковиќ со заеднички концерт на Охридско лето

Фестивалот „Охридско лето“ и во овогодишното 51-во издание продолжува со атрактивна музичката програма нудејќи единствена можност, покрај настапот на уметници од светски

Read more

Јубилеен концерт со традиционална музика и игра на ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“

Вечерва, (сабота, 11 јуни 200 година) со почеток од 20:00 часот во објектот на Македонската опера и балет (МОБ) ќе се одржи јубилејниот концерт,

Read more

Завршен годишен концерт на музичкото рок училиште Ентерпрајз

Ентерпрајз, единственото рок музичко училиште во Македонија, ве поканува на концерт, кој полека но сигурно, преоѓа во

Read more

Премиерата на детската театарска претстава „Концерт“ во МКЦ

Премиерата на детската театарска претстава “Концерт”, ќе се случи во Петок (27.05) во 13.00 часот, во салата на кино Фросина, во Младинскиот културен центар.

Read more

Виолинскиот виртуоз Најџел Кенеди на Охридско лето

За првпат на фестивалот„Охридско лето“, ќе гостува светскиот водечки виртуоз на виолина, Најџел Кенеди. Долги години наназад, фестивалот се обидуваше да го донесе овој

Read more

Дуке Бојаџиев на 16 април во Карнеги Хол

Дуке Бојаџиев ќе го реализира својот проект „Love is the way“ и теми од филмовите „Сенки“ на Милчо Манчевски, „Војната заврши“ на Митко Панов

Read more

Да Џака Накот со нов спот и најава за концерт

Да Џака Накот пред неколку дена го промовираше спотот за темата „Ода на гадоста“, снимен во текот декември 2010-та на плоштадот Македонија во Скопје.

Read more