Дејан Дуковски со промоција на книга

Книгоиздателството Култура и НУ Македонски народен театар  Ве канат на  промоцијата на книгата на Дејан Дуковски „Драми“ денес,  (среда, 25 април) со почеток во

Read more

Вечерва во Универзална премиера на „Магија еделвајс“

Вечерва,  (30 мај 2011 година, понеделник) на сцената „Кутија“ во Универзална сала, премиерно ќе биде изведена претставата „Магија еделвајс“ работена по текстот „Балканот не

Read more

Од снимањето на „Балканот не е мртов“

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска вчера (28 мај 2011 година), ја посети екипата која од 24 мај во две хали на Скопскиот саем, кои

Read more

Канческа – Милевска во посета на локација на „Балканот не е мртов“

Mинистерот за култура на Република Македонија, Елизабета Канческа – Милевска, на 28.5.2011 година (сабота) во 11 часот на Скопскиот саем (влез на 5 хала)

Read more

„М.М.Е. кој прв почна“ на Војо Цветановски во Универзална

Претставата „М.М.Е. кој прв почна“, по Дејан Дуковски, во режија на Војо Цветановски

Read more