Миодраг Костиќ: Македонската публика е жедна за независна театарска продукција

Од денеска (петок, 12 април) до 16 април, на сцената „Потковица“ во Универзална сала, ќе се одржи шестото по ред издание на Интернационалниот театарски

Read more

Вечерва во Универзална премиера на „Магија еделвајс“

Вечерва,  (30 мај 2011 година, понеделник) на сцената „Кутија“ во Универзална сала, премиерно ќе биде изведена претставата „Магија еделвајс“ работена по текстот „Балканот не

Read more