Почина Вирџил Абло, уметнички директор „Луј Витон“

Вирџил Абло, уметничкиот директор одговорен за машките колекции на модната куќа „Луј Витон“, почина на 41-годишна возраст. Веста за неговата смрт на Твитер ја

Read more

Виски изданието на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 ги воодушеви посетителите

Второто издание на the GENTLEMEN’S EXPO ’19 “whiskey edition” во организација на агенцијата за настани Боттега Евенти, кое се случи во Skopje Marriott Hotel

Read more

IN MEMORIAM: Почина модниот креатор Карл Лагерфелд

Германскиот моден креатор Карл Лагерфелд почина денеска на 86-годишна возраст. Веста за смртта на креаторот ја објави францускиот весник „Пари мач“. Лагерфелд беше креативен

Read more

Дедо Таљат си гази по модните писти со 82 години

Интернет сензацијата дедо Тони или Таљат Селмани, повторно е во центар на случувањата, овој пат на модната писта. Evo ga, pi*da mu materina! pic.twitter.com/bm3MGQeRvT

Read more

Креирани панталони кои се отпорни на оган

Брендот „Волебак“ креирал панталони кои чинат 645 долари и тврди дека се дизајнирани да траат 100 години. Од компанијата велат дека пантолоните се толку

Read more

Нови модел на „Луј Витон“ цик-цак патики

„Луј Витон“ продолжува да ги поместува границите на луксузот, а најново во тој поглед се скромните цик-цак патики. Гломазните патики повторно се во мода,

Read more

Елена Кичевска ја претставува нова колекција од брендот HERITAGE

Денес (четврток, 13 декември) со почеток во 20 часот во Јавна соба / Public Room ќе биде отворена изложба на новата колекција на накит

Read more

Стефан Соколовски: Сакам да ги прикажам разликите меѓу приватниот и јавниот живот на познатите

Стефан Соколовски е роден 1997 година во Куманово, е самостоен македонски фотограф кој се занимава со модна и уметничка фотографија. Со фотографија се занимава

Read more

“Celebrity culture” на Стефан Соколовски во Мала станица

Изложба на фотографии “Celebrity culture” на Стефан Соколовски ќе се одржи во петок (7 декември) со почеток во 19:30 часот во Мала станица… Стефан

Read more