Ексклузивни гости на 37-тото издание на Скопски џез-фестивал

Ексклузивност, уникатност и храбра програмска ориентација најави Скопскиот џез-фестивал за 37-мото издание кое ќе се одржува од 17 до 21 октомври на две локации

Read more

„Види музика,слушни слика, добиј книга“ утре во Градски парк

Утре вечер (четврток, 16 јуни 2011 година), со почеток во 21:00 часот во Градскиот парк, на зелената површина зад споменикот на Гоце Делчев, по

Read more

Автокиното привремено одложено

Со големо жалење принудени сме да ве информираме дека, поради нестабилните и променливи временски услови, и најави за обилен дожд и грмотевици кои ни

Read more

Kнижевна вечер со Виктор Јованоски

Книжевна вечер со Виктор Јованоски, насловена „Ноќ на спомени и воздишки“- Prosimetrum, преднајава на една идна книга. Ќе се одржи на денес, 26.04.2011( вторник),

Read more

Репертоар на кино Милениум од 21.04.2011

Ова е новиот филмски репертоарот на Градското кино Милениум, кој започнува од четврток (21.04.2011). „Панкот не е мртов“ Почеток на претставите 20:00; 22:30 Наслов

Read more

„Здраво Млади!“ за седум дена

Седум дни до првото издание на фестивалот на нова музика „Здраво Млади!“ кој ќе се одржи на 22 и 23 април во салата “25

Read more

Добротворен концерт „Срце за Јапонија“

По повод трагичниот земјотрес и катастрофалниот бран цунами што ја погоди Јапонија и предизвика големи страдања, како и огрoмна материјална штета,  Младинскиот културен центар

Read more

Daz Flow со промоција на спот за паметење

Верувам во тоа дека, доколку вложиш труд и искрено се посветиш во работењето, успехот е неминовен. Викендов, во Младинскиот културен центар, присуствував на промоцијата

Read more

„Азбука и залутани записи“ на Иван Шопов вечер во МКЦ

„Азбука и залутани записи“ на младиот Иван Шопов, победник на „Новите!“ 2010 издание на Темплум, на 15. 03. 2011 година (вторник), ќе Ви биде

Read more

Промоција на музичкото остварување на дуото Кондратенко

Младинскиот културен центар ве кани на промоцијата на музичкото остварување на дуото Кондратенко, 07 март, (понеделник), со почеток во 20:30 часот, градско кино Милениум.

Read more