(видео) Last Expedition со нова верзија на легендарната „Шефе“

Со особено задоволство Ви ја претставуваме новата верзија на култната песна „Шефе“. Пред два месеци, со помош на нивните фанови и пријатели, направија една

Read more

„Last Expedition“ онлајн ќе снимаат спот за „Шефе“

Легендарниот македонски бенд „Last Expedition” се екипира за реализација на нов, онлајн видео спот за нивниот голем хит „Шефе”! Карантинот инспирираше многу уметници низ

Read more

Концерт на „Битола отворен град 2019“ со Психомодо Поп, Ласт Експедишн и Дивље Свиње

Голем музички концерт на „Битола отворен град 2019“ со Психомодо Поп, Ласт Експедишн и Дивље Свиње на  30 јуни 2019 (недела) со почеток во

Read more

По повеќе од две децении нова песна на „Ласт Експедишн“

„Last Expedition беа и останаа најголемите мадерф.к.р. на алтернативната сцена. Без старца, нема ударца!“, „Браво дечки! Интелигентно и со срце!“, „Супер актуелно, а задржан

Read more