(видео) Last Expedition со нова верзија на легендарната „Шефе“

Со особено задоволство Ви ја претставуваме новата верзија на култната песна „Шефе“. Пред два месеци, со помош на нивните фанови и пријатели, направија една

Read more

„Last Expedition“ онлајн ќе снимаат спот за „Шефе“

Легендарниот македонски бенд „Last Expedition” се екипира за реализација на нов, онлајн видео спот за нивниот голем хит „Шефе”! Карантинот инспирираше многу уметници низ

Read more

(ВИДЕО) Брука со вториот сингл фаќа „Кривина“

Вториот сингл од албумот на Брука – “До преѓе”, издаден минатата година во декември, насловен како “Кривина” е веќе објавен на Јутуб каналот на

Read more

„Прашина“ нова песна и спот на Сашко Костов

Спотот за најновиот сингл на Сашко Костов, „Прашина”, е воедно и најава за неговиот следен албум насловен „Крик и прашина”. Сашко Костов e автор на

Read more

ВИДЕО: Револт – Времеплов

Ви го промовираме најновиот видео запис на надежниот македонски рок бенд Револт, насловен како Времеплов. Дечките се трудат да го зачуваат автентичниот рок звук

Read more

Кербер и Викторија А. со нов спот

Нов видео запис на Кербер и Викторија Апостолова. По официјалните промоции во Охрид и Кавадарци, видео записот за нумерата „Дојди вечерва“ може да го

Read more

Кукурику од Рок Агресори со видео спот

Дефинитивно, најоргиналниот учесник на Евровизискиот избор, секоја година кога настапува. Зоки Агресор покажува дека публиката едноставно сака да се забавува, и дека мораме да

Read more

Daz Flow ќе промовира нов спот во недела

Daz Flow ќе го промовира својот најнов видео запис престојниов викенд, во Кино Фросина (МКЦ). Во недела (13 март, 2011 година), со почеток во

Read more

Ова е „Македонија“ на Стиховен Kалибар

Стиховен Калибар сними видео-спот, за песната „Македонија“, која се наоѓа на албумот „Последниот завет“. Станува збор за петти видео запис од актуелниот албум, кој

Read more