Промоција на „ЦВЕТОТ-психосеанса“ од Брсјак

Промоција на книгата „ЦВЕТОТ-психосеанса“ од С.Н. Брсјак, денес (четврток, 30 мај) во 13 часот во Библиотеката „Григор Прличев“ во Охрид ќе биде промовирана најновата

Read more

Промоција на новиот албум на Дуо Скупи „Нови Македонски Звуци“

Промоцијата на новиот албум на ДУО СКУПИ (составен од Ермаљ Мехмети- виолина и Јета Старова Мехмети-флејта) насловен NEW MAK SOUNDS (Нови Македонски Звуци). Промоцијата

Read more

Промоција на „Скомраси Апсурдистански“ албум на Горан Трајкоски

На 20.04.2019 (сабота), со почеток од 19 часот, во просториите на Пасворд Продукција ќе се одржи промоција на „Скомраси Апсурдистански“, албум на Горан Трајкоски

Read more

Промоција на монографија на уметникот Златко Глигоров

Промоција на монографијата „Поп Глам“ на авторот Златко Глигоров, ќе се одржи во четврток (18 април) во Даут пашиниот амам, со почеток во 20

Read more

Промоција на новата сликовница „Девојче и мече” од Ване Костуранов

Промоција на новата сликовница „Девојче и мече” од познатиот македонски илустратор и автор Ване Костуранов, што ќе се одржи денес (вторник, 16 април 2019

Read more

Промоција на „Медиумскиот егзил на книжевноста во македонската култура“ на Александра Јуруковска

Излезе од печат втората книга „Медиумскиот егзил на книжевноста во македонската култура“ на Александра Јуруковска. Промоцијата ќе се одржи на 12 април (петок) во

Read more

Промоција на книгата „Културна фабрика“ од Ана Мартиноска

Промоција на книгата „Културна фабрика (Огледи за родот, градот и популарната култура)“ на Ана Мартиноска во вторник (9 април 2019) со почеток во 19

Read more

Збирка раскази „Скопје, ти раскинуем“ на Тамара Јолевска Попов

Деновиве од печат во издание на ПНВ Публикации излезе втората збирка раскази на Тамара Јолевска Попов насловена според истоимениот расказ „Скопје, ти раскинуем“. Книгата

Read more

Концертна промоција на албумот IX9 на џез составот „Сетстат”

Утревечер (петок, 15 март) концертна промоција на албумот IX9 на Сетстат … Искусната скопска џез формација „Сетстет”, утревечер (петок), со почеток во 21 часот,

Read more

Промоција на книгата „Записи за молитвата од Евагриј Понтиски“

Вечерва (сабота, 16 февруари) во Литературното кафè „Метаноја” (Максим Горки 19) со почеток во 17:00 часот ќе се одржи промоција на книгата Записи за

Read more