Промоција на “Културната дипломатија на СФРЈ и културните дипломатии на државите-наследнички” на Васко Шутаров

На 13 ноември (среда) во 19:30 часот, во просториите на Public Room во Скопје, ќе биде промовирано второто дело посветено на културната дипломатија од

Read more

Елена Кичевска ја претставува нова колекција од брендот HERITAGE

Денес (четврток, 13 декември) со почеток во 20 часот во Јавна соба / Public Room ќе биде отворена изложба на новата колекција на накит

Read more

Концерти за паметење на Skopje Design Week

На Неделата на дизајнот во Скопје годинава ќе има десет концерти на музичари и диџеи од регионот, кои ќе настапат на сцената во поткровјето

Read more