Самостоен концерт на „Brooka“ во МКЦ

На 28 мај (вторник), во Младинскиот културен центар свој самостоен концерт ќе одржат „Брука“ и во рамките на настапот ќе го промовираат својот прв

Read more

(ВИДЕО) Брука со вториот сингл фаќа „Кривина“

Вториот сингл од албумот на Брука – “До преѓе”, издаден минатата година во декември, насловен како “Кривина” е веќе објавен на Јутуб каналот на

Read more