„Златна рамка“ – ревија на македонски филмови од изминатата година

Дваесет и пет македонски филма реализирани минатата година со поддршка на Агенцијата за филм ќе бидат прикажани од 22 до 24 февруари во кино

Read more

Роденден на уметноста во МКЦ

Младинскиот културен центар со повеќе настани од 18 часот до полноќ по седми пат ќе ја организира манифестацијата „Роденден на уметноста“. Во Џебното кино

Read more

Четири филма од раната фаза на Милош Форман на „Синедејс“

Во чест на познатиот чешки режисер Милош Форман, кој почина на 13 април годинава, филсмкиот фестивал „Синедејс“ во соработка со Амбасадата на Чешка и

Read more

Единаесет дена „Синедејс“ со повеќе од 100 филма

Повеќе од сто филма ќе бидат прикажани на 17-от Фестивал на европски филм „Синедејс“ од 8 до 18 ноември во кино „Фросина“ и Џебното

Read more

Специјална проекција на македонскиот филм „Копање“

Долгометражниот игран филм „Копање“ на Мартин Иванов и Ивица Димитријевиќ денеска (четврток, 4 септември)ќе има специјална проекција во кино „Фросина“ во 18 часот во

Read more

Kabadayаs вечерва со настап во кино Фросина

Вечерва (сабота, 13.04.2013) во кино Фросина, во Младинскиот културен центар, ќе се одржи концерт на групата Kabadayаs со почеток од 21:00 часот. Kabadayas е

Read more

Вечерва Marie Petrov Quartet во кино Фросина

Вечерва, (петок 27 мај 2011 година) со почеток во 21:00 часот во киното Фросина при Младинскиот Културен Центар, ќе се одржи целовечерен концерт на

Read more

Daz Flow ќе промовира нов спот во недела

Daz Flow ќе го промовира својот најнов видео запис престојниов викенд, во Кино Фросина (МКЦ). Во недела (13 март, 2011 година), со почеток во

Read more