Ова е „Македонија“ на Стиховен Kалибар

Стиховен Калибар сними видео-спот, за песната „Македонија“, која се наоѓа на албумот „Последниот завет“. Станува збор за петти видео запис од актуелниот албум, кој го сними Дарко Костовски.

За песната „Македонија“, гитара и бас отсвири Трајче Митрески од К.У.Р, клавијатурите Дарко Поповски – Блуз Блузовски, додека специјален гостин беше Иван Велковски.

Уживајте!

You May Also Like