Зоолошката во Скопје добива детски „Авантура парк“

Нови содржини кои се подготвуваат во Зоолошка градина Скопје. Градот добива уште едно уникатно катче за рекреација на најмалите- „Авантура парк“. На пролет, Зоолошка

Read more

Екохепенинг за Денот на пролетта во Зоолошката градина

Градот Скопје со голем екохепенинг кој што денеска (петок, 22.03.2013 година) се одржа во Зоолошката градина, го одбележа Денот на пролетта и на екологијата,

Read more

Зоо Скопје доби вовче за прошетка низ градината

Денес (понеделник, 11 јуни 2012 година) во скопската Зоолошка градина, беше промовирано туристичкото вовче, донација на Т – Хоум и Т – Мобајл Македонија.

Read more

Ѓоко Телефонистот од Зоолошката

Сигурно се прашувате за што се работи? Кој е Ѓоко Телефонистот од скопската зоолошка градина? И зошто токму за него одвоивме простор токму тука?

Read more

Продолжува градбата на паркингот кај Зоолошката

Како дел од проектот за уредување на просторот околу проширениот булевар Илинден, екипи на Градот Скопје во вторникот (19.07.2011 година) почнаа да го уриваат

Read more

Изненадување за посетителите на Зоолошката во недела

Државна Лотарија на Македонија Ви приредува ГОЛЕМО изненадување, за првиот 100% добитен лоз, во недела (12 јуни 2011 година) во 12:00 часот, во Зоолошката

Read more

Новите мајмунчиња достапни за посетителите на Зоо Скопје

Во Зоолошка градина – Скопје  пристигнаа три нови видови на мајмуни од Зоолошката градина во Барселона, Шпанија . Новите мајмуни се: два примероци од

Read more

Започна изградбата на паркингот пред Зоо Скопје

Денеска (30.05.2011 година) градоначалникот Коце Трајановски, го означи почетокот на градежните работи на новото паркиралиште кое што ќе се гради пред објектот на Зоолошката

Read more