Пиано дуото Марк Соле-Лери / Фредерик Шовел на Охридско лето

Утревечер (понеделник, 25 јули 2011 година) во рамките на фестивалот „Охридско лето“ ќе се одржи концерт на истакнатото пиано дуо Марк Соле-Лери / Фредерик

Read more

Два настани на денешната програма на „Бит Фест“

Бит Фест го започна летниот ритам на културно живеење , така да продолжува со реализацијата на своите проекти  и настани што се зацртани во

Read more

Светската пијанистичка елита на „Охридско лето 2011“

Овогодинешното 51-во издание на Охридско лето, ќе го обележат гостувањата на добро познати пијанистички имиња. Музичкиот селектор Гордана Јосифова – Неделковска информираше дека Борис

Read more

Јас имам талент – на грчки начин!

Нема што да се објаснува. Креативно, смешно, уникатно, шокантно! Двајца момци се појавуваат на грчката верзија од брендираноинтернационално шоу „Јас имам талент“ и имаат

Read more

Пиано концерт на Огненка Герасимовска

Во концертната сала на Музејот на град Скопје, утре со почеток во 20 часот, пијанистката Огненка Герасимовска ќе се претстави со свој концерт. 

Read more