Билјана Беличанец пронајдена мртва, потврди МВР

Актерката и поранешна градоначалничка на Кисела Вода Билјана Беличанец синоќа е пронајдена мртва во стан во Скопје. Од МВР за МИА потврдија дека нејзината

Read more

IN MEMORIAM: Почина Билјана Беличанец

Билјана Беличанец – Алексиќ (Родена 25 јули 1973 Скопје – Почина 6 април 2019 Скопје) Според досегашните информации се работи за самоубиство. Билјана Беличанец

Read more