(видео) Филмот Трето полувреме јавно достапен за сите

Филмот Трето полувреме е објавен за пошироката јавност од страна на режисерот на филмот, Дарко Митревски. Филмот претставува една прекрасна љубовна приказна, која се

Read more

Аплауз за „Трето полувреме“ во Њујорк

Филмот “Трето полувреме” на режисерот Дарко Митревски, македонскиот кандидат за номинација за Оскар, викендов беше премиерно прикажан во Њујорк. Проекцијата се случи во киносалата

Read more

Проекции на „Трето полувреме“ на УГД во Штип

Македонскиот кандидат за Оскар, филмот „Трето полувреме“ во режија на Дарко Митревски почнувајќи од утре (четврток, 8 ноември) ќе се прикажува во Мултимедијалниот центар

Read more

Голем интерес за „Трето полувреме“ во Охрид

Поради зголемениот интерес на публиката, македонскиот кандидат за Оскар, филмот „Трето полувреме“ на Дарко Митревски, продолжува да се прикажува на кино-репертоарот во Центарот за

Read more

„Трето полувреме“ и „Пина“ во кино Милениум

Во рамки на фестивалот МОТ и програмата „Кино-театар” ќе се прикажува филмот „Пина“ (петок 17:00) , а веќе од недела (23.09), претпремиерно ќе се

Read more

Објаснување за техничките проблеми на премиерата на „Трето полувреме“ на „Манаки“

Кинематограферот на филмот Трето полувреме, Клаус Фуксјегер деновиве во неколку прилики истакна дека проекцијата на отворањето била недостојна, и го посочи Фестивалот како фактор

Read more

Скопска премиера на „Трето полувреме“

Филмот на Дарко Митревски „Трето полувреме“ својата гала премиера пред скопската публика ќе ја има на 27 септември (четврток) во киното Милениум. По премиерата

Read more