„Токсикологија мјузик“ во еколошко движење

Коалицијата “Екологијата Приоритет” во рамките на својата кампања „Сакаме кул градоначалници за жешки точки!“ во соработка со Македонската хип хоп издавачка куќа Токсикологија мјузик

Read more

Токсикологија утревечер со концерт во Охрид

Токсикологија Мјузик најавува незаборавен музички хип-хоп настан (утревечер) на 23 јули во Охрид, кабаре шоу испреплетено со театарска претстава односно античка драма со оглед

Read more

Токсикологија најавува голем концерт

Токсикологија Мјузик за ова лето најавува незаборавна хип-хоп журка што ќе се одржи на 23 јули 2011 година, на Антички театар во Охрид, со

Read more

Balkan Hip-Hop Fest Vol.1 низ слики

Една слика, милион зборови. Уживајте во атмосферата нив нашиот објектив. Вечер за паметење, која долго ќе се памти. Скопје во саботата живееше со звуците

Read more

Сите балкански рап ѕвезди во Скопје истовремено

Ви го најавуваме најголем балкански фестивал под име „Balkan Hip-Hop & R’n’b Fest Vol.1“

Read more

Јас сум Кока Кола за тебе, брат!

Едно навистина кратко но симпатично видео парче во продукција на Токсикологија. Легендарниот Амди Бајрам, неодамна при обраќањето во македонското Собрание, на колегата Јани Макрадули

Read more