Започнува првото издание на фестивалот “TasteTheSouth”

Денес (15 септември 2023) започнува првото издание на фестивалот “TasteTheSouth” во градот Гевгелија. Денес со почеток во 18:00 часот започнува првиот фестивалски ден на

Read more

Легендарните WHITESNAKE за последен пат во Скопје

Дел од WHITESNAKE Farewell tour ќе биде вклучено и Скопје, со голем и последен концерт кој ќе се случи на 12-ти јули 2022 година,

Read more

Светската ѕвезда Андре Риу повторно во Скопје

Андре Риу, холандскиот “крал на валцерот” и човекот кој овозможи класичната музика да е достапна за сите, заедно со својот оркестар “Јохан Штраус”, во

Read more

Bryan Adams доаѓа во Скопје!

Историска концертна година во Македонија, која во моментов е вистинска европска концертна велесила. После Lenny Kravitz, Sting и Eros Ramazzotti, во Скопје доаѓа еден

Read more

Sting со концерт на Арена Филип Втори во Скопје

По експресно распродадедното шоу што се одржа во ВИП Арената Борис Трајковски на 15.10.2017 (во рамки на “57th & 9th” турнејата), Sting се враќа

Read more