Репертоар за тековната недела на Бит Фест

Битолското културно лето „Бит Фест“ свечено се отвори по шести пат изминатата сабота во Битола, со неколку часовна филмска музика во изведба на камерниот

Read more

Канческа-Милевска утре во посета на културните институции во Охрид

Министерот за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (среда, 16.06.2011 година) ќе ги посети националните установи

Read more

Концерт на Четкар во Вашингтон, за Денот на благодарноста

Министерот за култура Елизабета Канческа-Милевска и македонскиот амбасадор во САД Зоран Јолевски синоќа (14.11.2010 година) во македонската Амбасада

Read more