Концертна промоција на Четкар во Њујорк и нова веб-страница

На 30 Март, Сабота, Владимир Четкар ќе одржи концертна промоција на новиот студиски албум ‘Going Home‘ во Менхетен, Њујорк во популарниот музички клуб DROM.

Read more

Концерт на Четкар во Вашингтон, за Денот на благодарноста

Министерот за култура Елизабета Канческа-Милевска и македонскиот амбасадор во САД Зоран Јолевски синоќа (14.11.2010 година) во македонската Амбасада

Read more