Започна продажбата на билетите за Евровизија

Продажбата на билетите за Евровизија започна синоќа, соопштија организаторите во Тел Авив. Почетокот на продажбата е закажан за 19 часот по македонско време. Најниската

Read more

Изложба „Повеќе од должност“ за Меѓународниот ден на сеќавањето на холокаустот

Изложбата „Повеќе од должност“ свечено ќе биде отворена денеска (25 јануари) во КИЦ по повод 27 јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот.

Read more

Младиот виолинист Александар Јордановски на фестивал во Израел

На фестивалот во Елат, Израел во периодот од 23 до 30 април ќе се одржи натпреварот Sea Joy’s на кој ќе настапи и македонскиот

Read more

Презентација „Кој се плаши од големата, лоша криза?“

Во Галерија 7, на 5 април, 2011 година, во 20:00 часот, ќе се одржи проекција на кратки филмови произлезени од работилницата „Кој се плаши

Read more