Започна продажбата на билетите за Евровизија

Продажбата на билетите за Евровизија започна синоќа, соопштија организаторите во Тел Авив. Почетокот на продажбата е закажан за 19 часот по македонско време. Најниската

Read more

Македонија го избира својот претставник за Евровизија 2011

На само неколку часа сме до почетокот на овогодинешниот Евросонг 2011 (заб. почнува во 20:00 часот), македонскиот избор за претставник на Евровизија. Македонската телевизија

Read more