Скопјани вечерва ги очекува „културен шок“

Американскиот состав „Култур шок“ (Kultur Shock)  денеска ќе настапи со самостоен концерт во клубот „Хавана“ во Скопје. Пред македонската публика, на концертот со почеток

Read more

Марчело: Се’ е мотив да раскажеш приказна

Пред десетина дена, српскиот хип хоп артист Марчело, настапи во скопскиот клуб Хавана. Во изминатите две години Марчело стана редовен гостин во нашите клубови.

Read more

Марчело во Хавана + гратис влезници

Концерт на српската рап икона Марчело, овој пат придружуван од своите Филтери. Во четврток (24ти Март, 2011 година) со почеток во 23:00 часот, во

Read more