Актерите на комеморација во Драмски се простија од Билјана Беличанец

Во Драмскиот театар во Скопје вчера (вторник, 9 април) се одржа комеморација за актерката Билјана Беличанец која почина во саботата. На комеморацијата последна почит

Read more

Детали за смртта на актерката Билјана Беличанец од МВР

Актерката и поранешна градоначалничка на Кисела Вода Билјана Беличанец синоќа е пронајдена мртва во стан во Скопје. МВР соопшти дека синоќа околу 22.30 часот,

Read more

Билјана Беличанец пронајдена мртва, потврди МВР

Актерката и поранешна градоначалничка на Кисела Вода Билјана Беличанец синоќа е пронајдена мртва во стан во Скопје. Од МВР за МИА потврдија дека нејзината

Read more

IN MEMORIAM: Почина Билјана Беличанец

Билјана Беличанец – Алексиќ (Родена 25 јули 1973 Скопје – Почина 6 април 2019 Скопје) Според досегашните информации се работи за самоубиство. Билјана Беличанец

Read more

Билјана Беличанец пронајдена мртва

Актерката и ексградоначалничка на Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ, вечерва е пронајдена мртва во стан во Скопје. Засега не се познати причините, а

Read more