СТИНГ во Сараево, во организација на Авалон

Авалон Продукција го најавува својот прв календарски проект во 2022 година, кој истовремено можеби е и најбитен за нив во истата. СТИНГ- артист од

Read more

Откажани фестивалите „Skopje sounds good“ и „Skopje calling“

Фестивалите „Skopje sounds good“ и „Skopje calling“ се откажани поради прогласувањето тридневна жалост по пожарот во Тетово во кој загинаа 14 лица. Би сакале

Read more

Авалон го реобновува фестивалскиот бренд SKOPJE SOUNDS GOOD

После цели 16 години од неговото прво, па и последно одржување, Авалон го реобновува фестивалскиот бренд SKOPJE SOUNDS GOOD, овој пат со неверојатно свежа

Read more

Амира Медуњанин на Антички во Охрид

Авалон со огромно задоволство го најавува првиот проект од концертите што ќе ги организира овој август и септември под веќе изготвените и одобрени протоколи

Read more

Концерт на Тom Odell во Скопје oваа среда во МКЦ

Музичката сензација на новата генерација, вонсериски талентираниот и наградуван британски кантавтор Tom Odell кој во моментов е на светска турнеја на која го промовира

Read more

Авалон продукција: Како е тоа можно да не нема во годишната програма на Министерството за култура?!

По објавувањето на резултатите од Годишната програма за поддршка на проекти од национален интерес на Министерството за култура, со соопштение за јавноста излезе Бобан

Read more

Џибони како завршница за овогодишниот „All you need is love“

Во ВИП Арената во „Борис Трајковски“ за десетина дена ќе биде одржан голем концерт на Џибони, а покрај него на концерот ќе настапуваат и

Read more

Tom Odell со концерт во Скопје

Првото големо светско име за 2019-та година ќе биде TOM ODELL, кој доаѓа во Скопје, на 13- ти февруари 2019 година во СРЦ Кале.

Read more

Охрид за шпицот на сезоната со светски познати ди-џеи и балкански артисти

И оваа година забавата во Охрид ќе мине во знакот на концертите и забавните содржини што ги нудат фестивалите „Ohrid calling“ и „Охридско лето“,

Read more