„Ако се предадеш на друг“ од Ристе Тевдоски со видео запис

Ристе Тевдоски на промоцијата
Ристе Тевдоски на промоцијата

Ристе Тевдоски со нов спот, во продукција на План Б, за песната „Ако се предадеш на друг“.

Промоцијата се случи денес, со почеток во 12 часот, во Клубот на новинари.

Пред голем број гости, новинари и колеги музичари, беше претставено најновиот видео запис, за последниот сингл на Ристе, кој со помош на Прилепска пивара бил целосно реализиран во Словенија.

На промоцијата беше најавено и учеството на Ристе на Евросонг, македонскиот избор за песна на Евровизија.

Уживајте во одличното видео и читајте cOoLTuRa.mk .


Riste Tevdoski – Ako se predadesh na drug
Uploaded by alek_careca

You May Also Like