Видео:Горан Папаз и Daz Flow со „Разбуди се“

Ви претставуваме нешто навистина свежо! Нов видео запис на саксофонистот Горан Папаз (инаку член на Суперхикс) заедно со младиот хип хоп артист Daz Flow,

Read more

Дуке Бојаџиев на 16 април во Карнеги Хол

Дуке Бојаџиев ќе го реализира својот проект „Love is the way“ и теми од филмовите „Сенки“ на Милчо Манчевски, „Војната заврши“ на Митко Панов

Read more

Интервју: Terence Fixmer [Gigolos, DataPunk, Prologue]

Французинот Terence Fixmer минатиот месец имаше настап во скопскиот клуб Хард Рок. Неговата прва посета овде беше во склоп на De:France, дел од De:Sonanz фестивалот.

Само неколку часа пред неговиот настап во Скопје, Terence Fixmer поразговара со Андреј Анчевски околу неговите актуелни проекти, настапите во живо и моменталната состојба на електронската сцена

Read more

„Ако се предадеш на друг“ од Ристе Тевдоски со видео запис

Ристе Тевдоски со нов спот, во продукција на План Б, за песната „Ако се предадеш на друг“.

Read more