Александар гордо исправен во центарот на Скопје (фото и видео)

Утрово на плоштадот Македонија илјадници Скопјани го дочекаа Александар. По еднонеделното склопување на истиот, грандиозниот споменик осамна на врвот на 15 метарскиот постамент.

Еве го и видеото од youtube  каналот на Радио Слободна Европа, со чинот на поставувањето на споменикот.

You May Also Like