Концертна промоција на албумот IX9 на џез составот „Сетстат”

Утревечер (петок, 15 март) концертна промоција на албумот IX9 на Сетстат … Искусната скопска џез формација „Сетстет”, утревечер (петок), со почеток во 21 часот,

Read more

„Акустик електроникс“ во Станица 26

Фестивалот за современа музика МОДОАРС 2019 го најавува второто издание на концертниот проект „Акустик електроникс“. На 27-ми февруари, 2019 во клубот Станица 26, со

Read more

Пионерот на хип хопот Grandmaster Flash во Скопје

На 26 февруари, во ноќниот клуб Станица 26, со почеток во 21 часот за првпат пред македонската публика со двочасовен сет ќе настапи хип

Read more

Концерт на Владимир Четкар во Станица 26

На 23 Јануари (среда) во 21:30 часот Владимир Четкар ќе одржи концерт во Скопје, во Станица 26. Со овој концерт пред македонската публика Четкар

Read more