Децата нема да мораат да носат маски на училиште!

На денешниот прес на комисијата за заразни болести д-р Александар Петличковски соопшти дека се укинува задолжителното носење маски за учениците, но не и за

Read more

Нема да не уништи ко нација короната, туку нарушеното менталното здравје

Она што се случува изминатите година и половина поврзано со светската пандемија на коронавирусот, ќе влече долгогодишни последици врз севкупната популација, на светско ниво,

Read more

IN MEMORIAM: Почина Кирил Ефремов

Познатиот ликовен уметник Кирил Ефремов (Штип, 19.12.1938 – Штип, 30.9.2020), битката со корона вирусот ја загуби синоќа на Инфективното одделение во Клиничка болница во

Read more

Том Хенкс позитивен на корона вирус

Оскаровецот Том Хенкс и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, се позитивни на коронавирус, пренесоа британските медиуми. Оваа информација на својот Твитер профил ја објави

Read more