Оскаровецот Том Хенкс и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, се позитивни на коронавирус, пренесоа британските медиуми.

Оваа информација на својот Твитер профил ја објави самиот актер.

Tom Hanks

@tomhanks

View image on Twitter
На Хенкс и неговата сопруга им е утврдена заразата од коорнавирус додека актерот работел на новиот филм во Австралија.