Македонскиот актер Благој Веселинов со награда на Берлинскиот филмски фестивал

Актерот Благој Веселинов се закити со награда на 69-тото издание на Берлинскиот филмски фестивал… Овој 34-годишен македонски актер ја доби статуетката „Shooting star“, која

Read more

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на Screen Media

Филмот на Теона Стругар Митевска, „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ беше оценуван од жирито на Screen Media во Берлин, при што доби одлични

Read more

Филмот на сестрите Митевски во официјална конкуренција на Берлинале

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Стругар-Митевска е избран во официјална конкуренција на престижниот филмски фестивал во Берлин, со што

Read more