Daz Flow во живо во Капан Ан

Утревечер, (четврток, 9 јуни 2011 година) со почеток во 23:30 часот, во Капан Ан во Старата скопска чаршија, ќе има можност за четири часовно уживање на настанот насловен како: HIP HOP & JAM SESSION NIGHT.

На едно место ќе можете да го проследите диџејскиот сет на DJ Ana Malo,  ѕвезди на вечерта со свој настап во живо ќе биде младиот хип хоп артист DAZ FLOW заедно со Ardi & Traker.

За да сево ова прозвучи онака како што треба (во живо) зад нив ќе бидат Goran Papazz на саксофон, како и Стефан Пехчевски на клавијатури.

Влезницата за истиот настан чини 100 денари.

 

You May Also Like