Лејди Гага на Оскарите во придружба на менаџерот

Лејди Гага на вечерашната церемонија на доделување на филмските награди Оскар, ќе биде придружувана од нејзиниот долгогодишен менаџер Боби Кембел. Таа е номинира за

Read more

Бредли Купер и Лејди Гага со „Ѕвездата е родена” во кино „Милениум”

Режисерското деби на актерот Бредли Купер, филмот „Ѕвездата е родена”, во кој главната улога ја толкува Лејди Гага се прикажува во 20 часот во

Read more