Лејди Гага на Оскарите во придружба на менаџерот

Лејди Гага на вечерашната церемонија на доделување на филмските награди Оскар, ќе биде придружувана од нејзиниот долгогодишен менаџер Боби Кембел. Таа е номинира за

Read more

Вечерва се доделуваат Оскарите

Во Долби театарот во Лос Анџелес вечерва ќе биде одржана 91. церемонија за доделување Оскари, награда на американската Академија на филмски уметности и наука.

Read more

„Квин“ ќе настапат во живо на годинешните Оскари

Британскиот рок-бенд „Квин“ ќе настапи во живо на доделувањето на Оскарите в недела, објавија организаторите. Биографскиот филм за славниот пејач Фреди Меркјури, „Боемска рапсодија“,

Read more