„Квин“ ќе настапат во живо на годинешните Оскари

Британскиот рок-бенд „Квин“ ќе настапи во живо на доделувањето на Оскарите в недела, објавија организаторите. Биографскиот филм за славниот пејач Фреди Меркјури, „Боемска рапсодија“,

Read more

Филмот за Фреди Меркјури гази на кино благајните низ светот

Филмот за Фреди Меркјури во првата недела од своето прикажување заработи 122 милиони долари… Биографскиот филм за Фреди Меркјури и рок-групата Квин – „Боемска

Read more