„Боемска рапсодија“ и „Зелената книга“ доминираа на годишнешните Златни глобуси

Во Лос Анџелес синоќа беа доделени традиционалните награди Златен глобус, втора по важност филмска награда, веднаш по Оскарите. Златен глобус е американска филмска награда

Read more

Филмот за Фреди Меркјури гази на кино благајните низ светот

Филмот за Фреди Меркјури во првата недела од своето прикажување заработи 122 милиони долари… Биографскиот филм за Фреди Меркјури и рок-групата Квин – „Боемска

Read more