„Боемска рапсодија“ и „Зелената книга“ доминираа на годишнешните Златни глобуси

Во Лос Анџелес синоќа беа доделени традиционалните награди Златен глобус, втора по важност филмска награда, веднаш по Оскарите. Златен глобус е американска филмска награда

Read more