„Кожата во која живеам“ на Педро Алмодовар, во кино Фросина

МКЦ го одржува даденото ветување за прикажување на најпосакуваните хитови од филмскиот фестивал CINEDAYS. Почнувајќи од утревечер (вторник, 13 декември 2012 година) на репертоарот на Кино Фросина ќе се емитува супер хитот „Кожата во која живеам“ на култниот шпански режисер Педро Алмодовар. Ова е еден од филмовите, за кој се бараше билет повеќе, филмот, со кој беше затворен вашиот CINEDAYS 2011.

Проекциите започнуваат од 20:00 и 22:30, со фестивалска цена на билет од симболични 100 денари.  МКЦ има уште грст хитови во најава. Уживајте во кино!

___________________________________________

Кратка содржина:
Брилијантен пластичен хирург, обземен со минати трагедии, креира еден вид на синтетична кожа која е отпорна на секакво оштетување. Неговото заморче е мистериозна и непостојана жена што го држи клучот на неговата опсесија.

Режија и сценарио: Pedro Almodovar
Улоги: Antonio Banderas, Blanca Suarez, Elena Anaya, Marisa Paredes

You May Also Like