„Израмнувач“ од утре премиерно во Милениум

Скопската премиера на „Израмнувач“ со Дензел Вашингтон во главната улога, е утре (четврток, 25 септември 20:00 часот) еден ден пред филмот да биде премиерно прикажан во матичната земја на продукција, Соединетите Американски Држави.

 

TheEqualizer(Foto)

Израмнувач (The Equalizer) е класична холивудска приказна за човек кој не може да побегне од „сенките“ на минатото… Режиран е од Antoine Fuqua (Training Day, Olympus Has Fallen, Brooklyn’s Finest), а во главните улоги покрај Denzel Washington, се појавуваат и Marton Csokas, Chloë Grace Moretz, Haley Bennett, David Harbour.

You May Also Like