Затворено годинешното издание на Бит фест со концерт на Владо Јаневски

Спектакуларен концерт за Владо Јаневски на затворањето на деветтото издание на Бит Фест во Битола …

kraj na bit fest vlado janevski 1Започнувајќи на 27 јуни со мултимедијалниот проект „Камера“, вчеравечер на 29 август со спектакуларен концерт на Владо Јаневски во преполната Хераклеа и официјално беше означено затворањето на деветото издание на најдолгото и најбогато со содржини културно лето во Република Македонија – БИТ ФЕСТ.

Фестивалот го затвори покровителот на БИТ ФЕСТ – градоначалникот на општина Битола, д-р Владимир Талески, најавувајќи го незаборавниот концерт кој успешно ќе го заокружи ова издание на БИТ ФЕСТ и ќе го најави јубилејното десетто издание догодина.

kraj na bit fest vlado janevski 5

Затворањето реализирано како што доликува. Добра забава, многу публика, вечер која ќе остани во сеќавањето на многумина.
Многубројната публика во амфитеатарот на античкиот локалитет Хераклеа уживаше и се забавуваше со големите хитови на Владо Јаневски. Песните исполнети со многу романтика резултираа и со едно запросување, а на идниот брачен пар многу среќа им посака и Владо Јаневски.

Фотографиите пренесуваат само дел од исклучителната атмосфера, која едноставно можеше само да се почувствува…

kraj na bit fest vlado janevski 4

kraj na bit fest vlado janevski 3

kraj na bit fest vlado janevski 2

 

You May Also Like