Виолинистката Пламенка Трајковска со видео запис

Виолинистката Пламенка Трајковска викендов снимаше спот за насловната тема од нејзиниот нов албум под наслов „Апасионато“. Спотот се снимаше на повеке скопски локации и во ресторанот „Ден и Ноќ“.

Во спотот покрај виолинистката Пламенка Трајковска учествуваат и нејзините две колешки Милена Тодоровска и Тања Силјановска. Спотот е во реализација на 3Д продукција.

You May Also Like