Промоцијата на нови дела од едицијата Нобеловци

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (понеделник, 15.4.2013 година) во 13:00 часот во Бизнис салата на Скопски саем ќе се обрати на промоцијата на

Read more

Промовирани нови дела од Нобеловци

Нови 20 преведени дела на добитници на Нобелова награда за литература, беа промовирани денеска (недела, 9 декември) во НУБ „Свети Климент Охридски“, Скопје. Делата

Read more