„Брзи и бесни 6“ пристигнуваат во Синеплекс

Денеска (четврток на 23 мај), еден ден пред премиерата во САД, во киното Cineplexx премиерно ќе биде прикажан филмот „Брзи и бесни 6“.

 

Шестото продолжение на познатата филмска франшиза во Британија и Ирска ги сруши рекордите на заработка на сите нејзини претходни продолженија и е најгледаниот филм за овој викенд со заработувачка од 13 милиони долари. На визуелните ефекти на „Брзи и бесни 6“ работеше и тимот на македонската компанија FX3X.

Режија: Justin Lin
Улоги:  Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, Tyrese
Gibson, Chis „Ludacris“ Bridges, Luke Evans, Elsa Pataky, Gina Carano
Жанр: акционен трилер
Сценарио: Chris Morgan
Студио: Universal

Вин Дизел, Пол Вокер и Двејн Џонсон  ја предводат успешната екипа во новото продолжение на светскиот блокбастер заснован на брзите трки, БРЗИ И БЕСНИ 6. Откако Дом (Дизел) и Брајан (Вокер) изведоа грабеж во Рио и го уништија кралството на најзначајниот човек понесувајќи со себе 100 милиони долари, нашите херои од тогаш живеат разделено низ светот. Неможноста да се вртат дома и животот во бегство го прави нивниот живот некомплетен.

Во меѓувреме, Хобс (Џонсон) ја следи организацијата на смртоносни возачи и професионални убијци во преку 12 земји. На неговиот водич (Еванс) му помага човек од друга организација. Ќе открие дека тоа е Лети (Родригез), љубовта на Дом за која мисли дека е мртва. Единствен начин за да ја запре оваа криминална банда е да ги надмудри на улица, поради што ќе го замоли Дом да откупи елитен тим во Лондон. Исплата?
Помилување за сите нив како би можеле да се вратат повторно дома.

You May Also Like