Целовечерен концерт на „Бернајс пропаганда“ во МКЦ

Целовечерен концерт на скопскиот бенд „Бернајс пропаганда“ кој ќе се одржи утре (петок, 17. 02. 2012 година) во Младинскиот културен центар со почеток во 21:00 часот. Концертот ќе се одржи во МКЦ, во Денсинг салата. Вечерта, BERNAYS PROPAGANDA ќе настапат заедно со пријателите Хипнополис, Mindless Violence и Green Fuzz.

Bernays Propaganda се формирани во 2007 година, за 5 години успејаа да ги создадат солидна база на фанови ширум регионот и Европа. Имаат отсвирено скоро 300 концерти во 29 земји во Европа, настапи на фестивали од рангот на Егзит (главна сцена), Теранео фестивал, Спирит оф Бургас. Со овој концерт воедно и официјално ќе биде промовирана целосно реновираната „Денсинг сала“ на Младинскиот културен центар – Скопје.

Тука можете бесплатно да ги симнете нивните албуми:
My Personal Holiday
Happiness Machines

Тука можете да ги видите новите песни:
Bone to the Dog
Додека крстот не го згасне

И да се потсетите на нивниот последен Скопски концерт:
Булдожер во Колосеум

Купете карти во претпродажба во Југотон во ГТЦ и во билетарницата на МКЦ по цена од 200 денари, а билетите ќе чинат 200 денари до 19:00 часот на денот на концертот. На врата картата ќе чини 300 денари! Концертот започнува во 21:00.

You May Also Like