Хуманитарен настан во скопската Зоолошка

Доколку за посетите Зоолошката градина -Скопје во недела (30 септември) од 11 часот, ќе може да се придружите на хуманитарниот настан за Јоце, за да му се даде поддрша и финансиска помош за неговото лекување, 5-тиот третман со пресадување на матични клетки во Москва што треба да се случи кон крајот на октомври.

Можете да ја остварите донацијата преку следниве начини.

Со купување на:

– Рачни изработки од здружението на ракотворци -ДЕНИЦА

– Рачно изработен накит – донација од Ива Урдаревиќ

– Потпишување на книги со писателката Ана Костовска „Бескраен поглед“ и „Бескраен ум“

– Распоред на часови со прекрасни сликички од животни

– Разгледници од Скопје- донација од Виктор Попоски

– Освежување со сокчињата ЦЕДЕВИТА (донација од Атлантик груп)

За најмладите:

– Цртање животинчиња на лице со боички

плус дополнително изненадување 🙂

Дојдете, радувајте се, споделете ја Вашата хуманост за Јоце!

Телефонот за донација е на Т-Мобиле: 070 143 153 ( само за корисници од Т-мобиле оператор) …со еден повик донирате 100 денари.

You May Also Like